
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 6 |
| RoHS | Compliant |
| Min Input Voltage | 3.6 V |
| Output Current | 600 mA |
| Output Voltage | 1.25 V to 21.75 V |
| Output Type | Adjustable |
| Switching Frequency | 1.4 MHz |
| Number of Outputs | 1 |
| Max Input Voltage | 25 V |
| Quiescent Current | 1.9 mA |
| Topology | Buck |
| Packaging | Reel |
| Function | Step-Down |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
